Nikon F2 wizjer DP-1 Finder pryzmat

569.00 

1 w magazynie

Opis

Nikon Finder DP-1 do aparatów Nikon F2 Photomic

Używany w ładnym stanie, widoczne ślady użytkowania – drobne otarcia i ryski, niewielka wgniotka jednego z narożników, wewnatrz niewielkie przebarwienie, sprawny

W zestawie: pryzmat

Gwarancja: 1 miesiąc

Wystawiamy paragon lub fakturę VAT-marża

Pryzmat / wizjer Nikon DP-1 ułatwia i poprawia ustawienia ekspozycji – nawet przy słabym oświetleniu. Zakres pomiaru wynosi od 1 do 17 EV (f/1,4, 1 s do f/8, 1/2000 s z obiektywem 50 mm f/1,4 i ASA 100), a wykorzystuje on ogniwa CdS i rezystory. Pełne informacje o ekspozycji są widoczne w wizjerze, w tym wskazówka światłomierza z oznaczeniami plus (+) i minus (-) oraz wybrane ustawienia przysłony i czasu otwarcia migawki. Dla dodatkowej wygody wskazówka światłomierza jest widoczna u góry obudowy DP-1, dzięki czemu nie ma potrzeby sprawdzania ekspozycji w wizjerze.

System pomiaru centralnie ważony koncentruje 50% stosunku masy do środka o średnicy 12 mm, a balans został stopniowo wygaszony w stosunku masy do pomiaru ekspozycji. Zasilanie pochodziło z korpusu aparatu. Aby sprawdzić poziom naładowania, można nacisnąć przycisk testu baterii w wizjerze. Jeśli poziom naładowania jest wystarczający, igła w wizjerze przesunie się maksymalnie w prawo, wskazując jego stan.

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg