Rolleiflex 3.5F Zeiss Planar 3.5/75 6×6

5,199.00 

1 w magazynie

Kategorie: ,

Opis

Rolleiflex 3.5 F – Model 3 K4F z obiektywem Carl Zeiss Planar 75mm f/3.5

Aparat w pięknym stanie, minimalne ślady uzytkowania, migawka sprawna, światłomierz reaguje na zmianę oświetlenia, matówka bez skaz, optyka bez grzyba i rys, aparat jest sprawny

W zestawie: aparat, dyfuzor na światłomierz, filtr Rollei – R 1.5 + futerał, oryginalny pasek, futerał (wymaga zszycia)

Gwarancja: 1 miesiąc

Wystawiamy paragon lub fakturę VAT-marża.

Rolleiflex to cud niemieckiej inżynierii i wzornictwa z wieloma wspaniałymi cechami zamkniętymi w kompaktowej i wysoce funkcjonalnej formie. Rolleiflex 3.5 F Model 3 był produkowany od 1960 do 1964 roku. Wyprodukowano około 50000 sztuk. Wykonuje 12 negatywów 6×6 na 120 rolkach filmu. Aparat obsługuje filtry Bay 2 i akcesoria.

Używany obiektyw: 75mm f3.5 Carl Zeiss Planar.
Obiektyw wizjera: 75 mm f2.8 Heidosmat.
Migawka: Synchro-Compur MXV z czasami otwarcia 1 – 1/500 s, B, M+X -synchronizacja i samowyzwalacz.
Film: 120 na 12 lub 24 ekspozycje 6×6 i adapter 35mm Rolleikin 2.
Transport filmu : dźwignia nawijająca z automatycznym zatrzymaniem przy pierwszej ekspozycji, licznik ekspozycji dla ekspozycji 1-12. Pusta płytka dociskowa filmu.
Wymiary: ok 11.2 x 9.8 x 14.8 cm
Waga: ok 1220 g

TLR – Aparaty Twin-Lens Reflex (TLR) są definiowane przez posiadanie dwóch obiektywów. Jeden obiektyw służy do robienia zdjęć, a drugi do oglądania, ustawiania ostrości i kadrowania zdjęć. Obiektywy są zsynchronizowane i mają tę samą ogniskową, aby umożliwić prawidłowe kadrowanie i ustawianie ostrości.

Zwykle soczewka obserwacyjna przekierowuje światło w górę w kierunku wizjera na wysokości pasa, a dolna soczewka naświetla film za pomocą wbudowanej migawki. Ze względu na sposób działania tego systemu obraz w wizjerze jest odwrócony poziomo, co może zająć trochę czasu, aby się do tego przyzwyczaić. Istnieją również niewielkie różnice w kadrowaniu między dwoma obiektywami, które mogą mieć wpływ na obrazy przy małych odległościach ogniskowania.

Większość TLR robi zdjęcia 6×6 cm na średnioformatowym filmie rolkowym 120, chociaż niektóre mogą również używać obecnie wycofanego filmu 220. Wiele firm produkowało TLR, w tym Yashica, Minolta i Zeiss Ikon. Najsłynniejszą marką TLR jest jednak Rollei.

Aparaty Rolleicord i Rolleiflex to ostateczne projekty TLR, a wszystkie inne czerpią z nich inspirację. Te aparaty łączą światowej klasy jakość wykonania z legendarnymi obiektywami Carl Zeiss & Schneider-Kreuznach, tworząc doskonały, choć drogi aparat.

TLR to kultowe aparaty „starej szkoły”, używane jako główny aparat dziennikarzy i fotografów dokumentalnych przez dziesięciolecia, zanim przejęły je lustrzanki 35 mm. Większość ludzi rozpozna TLR jako „stary aparat”, a wielu będzie zaintrygowanych jego dziwną (jak na dzisiejsze standardy) konstrukcją z dwoma obiektywami.

Firma DHW Fototechnik nadal produkuje w Niemczech aparaty TLR marki Rolleiflex.

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg